CUBE

Cube

Projekt 2015

Projekt referencyjny

Cube. Budynek o bardzo dobrej kompozycji architektonicznej. Zabudowany ruchomymi panelami taras, umożliwia regulację widoczności i zmianę kompozycji elewacji budynku. Dom nadaje się również do dalszej rozbudowy – na życzenie klienta można doprojektować garaż i powiększyć pokój dzienny.
Na parterze budynku zaprojektowano pokój dzienny z aneksem kuchennym, toaletę oraz kotłownię. Do pokoju dziennego wchodzimy szerokim korytarzem, w którym przewidzieliśmy miejsce na duże szafy wnękowe. Na piętrze budynku zaprojektowano dużą ogólnodostępną łazienkę i aż 4 pokoje: 3 sypialnie (główna sypialnia z wyjściem na taras, własną garderobą i małą łazienką) oraz pokój multimedialny. Charakterystyczna dla projektu Cube jest możliwość połączenia przestrzeni sypialni z pokojem multimedialnym. Taki zabieg jest możliwy dzięki dużym przesuwnym drzwiom.
Projektując ten dom, wyobrażaliśmy sobie, jak fantastycznie będzie wysłuchać koncertu muzyki klasycznej w pokoju multimedialnym, kontemplując w tym czasie widok za oknem, ograniczony jedynie ramami dużych przeszkleń ogrodowej fasady budynku.